сабота, 15. август 2020. Вести денес: 72
home Хроника

Апсење во Бутел

Апсење во Бутел

Полициски службеници од СВР Скопје вчера околу пладне на ул.„Босна и Херцеговина“ го привеле С.Г.(37) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По комплетно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Коронавирус