вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Апсење во близина на угостителски објект во гостиварско

Апсење во близина на угостителски објект во гостиварско

Две лица вчера вечерта биле уапсени од полицијата околу 20,40 часот на регионалниот пат Гостивар – Сушица, во близина на угостителски објект.

Од полицијара информираат дека лишени од слoбода се А.М.(26) село Балиндол, гостиварско и Б.Р.(25) од Гостивар. Кај нив пронајдена е и одземена марихуана.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус