недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 66
home Хроника

Апсење среде бел ден на Водно – еве што било пронајдено кај овој 29 годишен скопјанец

Апсење среде бел ден на Водно – еве што било пронајдено кај овој 29 годишен скопјанец

На 18.09.2021 во 13.25 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје, на патот за Македонско село, во близина на Средно Водно, го лишиле од слобода К.Ј.(29) од Скопје, затоа што при преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021