вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Апсење на „Три круши“

Апсење на „Три круши“

Полициски службеници од СВР Скопје во с.Драчево на место викано “Три круши“, ги лишиле од слобода Ф.С.(24) и Т.М.(26) двајцата од Скопје.

Лицата, информира МВР, се уапсени вчера вечерта затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021