четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 100
home Хроника

Апсење на скопскиот аеродром- еве ги деталите

Апсење на скопскиот аеродром- еве ги деталите

Вчера во 17:20 часот на Граничен премин „Меѓународен аеродром-Скопје“ од слобода бил лишен К. Ѓ. (63) од Скопје поради тоа што при пасошка контрола и проверка било констатирано дека се наоѓа на листата со мерка „А”(апси) по барање на СВР-Скопје.

Подоцна, тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица  Гази Баба за понатамошна  постапка, информираат од МВР.

Коронавирус