вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Апсење на скопскиот аеродром

Апсење на скопскиот аеродром

На  15.07.2020 во 13.00 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, на  влез во РСМ, по извршена проверка на Б.Д.(19) од с.Бојане, скопско, било констатирано дека во оперативната евиденција се наоѓал на листата со мерка „апси“ од Одделението за потраги, велат од МВР.

Тој бил приведен и предаден на полициски службеници од Полициското одделение Петровец за понатамошна постапка.

ЕУРО 2020

Македонија