четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 102
home Хроника

Апсење на скопскиот аеродром

Апсење на скопскиот аеродром

На Граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“ вчера утрината на влез во Македонија, по извршена пасошка контрола и проверка било констатирано дека Х.В.(27) од Авганистан, кој допатувал од Истанбул, Р.Турција, се наоѓа на стоп-листата со мерка ,,апси“, по барање на МВР – Сектор за меѓународна полициска соработка.

Тој бил приведен и задржан за понатамошна постапка.

Коронавирус