понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 18
home Хроника

Апсење на скопскиот аеродром

Апсење на скопскиот аеродром

На граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, утрово во 04.00 часот при пасошка контрола и проверка било констатирано дека М.М.К.(44) од Скопје се наоѓа на листата со мерка „А“(апси) по барање на СВР Скопје.

МВР денеска соопшти дека М.М.К. била приведена.

Коронавирус