среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 85
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

Апсење на скопскиот аеродром

Апсење на скопскиот аеродром

Вчераутро на Граничен премин Аеродром Скопје, на излез од Република Македонија, се пријавил С.Б. (30) со турска патна исправа, а при преглед кај него пронајдена му е италијанска патна исправа која била фалсификувана.

Лицето е приведено за понатамошна постапка.