петок, 4. декември 2020. Вести денес: 123
home Хроника

Апсење на македонски граничен премин

Апсење на македонски граничен премин

На 27.07.2020 во 17.30 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, полициски службеници го привеле M.С.(22) од Р.Албанија бидејќи при извршени гранични проверки било констатирано дека се наоѓал на листата со мерка „Апси“, по барање на Интерпол од Белгија, информираат од МВР.

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.

Коронавирус