вторник, 17. септември 2019. Вести денес: 0
home Хроника

Апсење на граничниот премин „Табановце“

Апсење на граничниот премин „Табановце“

Вчера во 18.00 часот на Граничниот премин Табановце, било уапсено едно лице.

Имено по извршената проверка на лицето М.И.(38) од село Зрновци, кочанско, било констатирано дека тој се барал за издржување казна затвор.

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.