петок, 4. декември 2020. Вести денес: 11
home Хроника

Апсење на „Џон Кенеди“

Апсење на „Џон Кенеди“

На 26.07.2020 во 23.50 часот на ул.„Џон Кенеди“, од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода В.Т.(39) од Скопје, бидејќи при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус