петок, 4. декември 2020. Вести денес: 2
home Хроника

Апсење на „Долно Блаце“ – кога виделе кој е веднаш го привеле

Апсење на „Долно Блаце“ – кога виделе кој е веднаш го привеле

Во 18.30 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“од слобода  бил лишен 32-годишниот В.Т. од Косово, кој се барал  по телеграма од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гевгелија.

В.Т. е задржан за понатамошна постапка.

Коронавирус