среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Хроника

Апсење на „Долно Блаце“

Апсење на „Долно Блаце“

На 11.11.2020 во 18,30 часот на граничен премин „Долно Блаце“ при пасошка контрола од полициски службеници бил лишен од слобода Р.М.(31) од Р.Косово, бидејќи било утврдено дека евидира во евиденциите со мерка „апси“ по барање на Интерпол од Германија, информира МВР.

Лицето е предадено на полициски службеници од Полициско одделение Мирковци за понатамошна постапка.

Коронавирус