недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 79
home Хроника

Апсење на Блаце, лице барано од Интерпол проба да ја премине македонската граница

Апсење на Блаце, лице барано од Интерпол проба да ја премине македонската граница

На 25.05.2019 година во 18,30 часот на Граничниот премин Долно Блаце при влез во Р.С.Македонија лишен од слобода бил B.K.(29) од Косово бидејќи при проверка во стоп листата евидирал со мерка „Апси“ по барање на Интерпол-СР Германија. Лицето било предадено на полициски службеници од Полициската станица Карпош за понатамошна постапка.

Коронавирус