вторник, 21. јануари 2020. Вести денес: 147
home Хроника

Апсење на Бит Пазар, приведени две лица

Апсење на Бит Пазар, приведени две лица

Двајца скопјани се приведени од полицијата вчера попладне.

Од МВР информираат дека ги лишиле од слобода Е.А.(30) и Т.А.(22), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Тие биле приведени и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.