среда, 29. март 2023. Вести денес: 148
home Хроника

Апсење на Бит Пазар: Млад скопјанец приведен за издржување казна затвор

Апсење на Бит Пазар: Млад скопјанец приведен за издржување казна затвор

На 30.12.2021 во 21.00 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ј.Б.(26) од Скопје.

За него била издадена судска наредба со која се барал за издржување казна затвор од една година и 10 месеци. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.