петок, 25. септември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Апсење на Бит Пазар- еве што пронајде полицијата при претрес кај двајца млади скопјани

Апсење на Бит Пазар- еве што пронајде полицијата при претрес кај двајца млади скопјани

На 22.12.2019 во 14.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар ги лишиле од слобода Р.П.(27) и Д.Г.(22), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Коронавирус