петок, 29. јули 2022. Вести денес: 106
home Хроника

Апсење и во Гази Баба поради дрога

Апсење и во Гази Баба поради дрога

Денеска (25.06.2022) во 02.50 часот на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишен е од слобода С.Ѓ.(23) од Скопје, затоа што кај него е пронајдена прашкаста материја. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус