сабота, 14. декември 2019. Вести денес: 20
home Хроника

Апсења на Табановце и Долно Блаце

Апсења на Табановце и Долно Блаце

Во 12.30 часот на Граничниот премин Долно Блаце од слобода бил лишен 24-годишниот Д.К. од Косово бидејќи се наоѓал на листата со мерка „Апси“, врз основа на телеграма од Одделението за потраги.

Лицето било предадено во полициска станица за понатамошна постапка.

Претходно во 16.30 часот на Граничниот премин Табановце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување патна исправа“ бил приведен 21-годишниот У.О. од Република Турција.

Тој бил задржан во СВР Куманово за понатамошна постапка.