понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

АНБ се вклучи во акцијата: Приведен жител на Батинци баран со потерница за две убиства во обид

АНБ се вклучи во акцијата: Приведен жител на Батинци баран со потерница за две убиства во обид

Полициски службеници од САЕ Тигар во координација со АНБ на 02.10.2021 во 01.40 часот во месноста Лавчани на територија на Велес го приведоа З.Н. (30) од с. Батинци.

Лицето, информира МВР, се барало со потерница поради основано сомнение за повеќе сторени кривични дела, меѓу кои две „обид за убиство“.

Лицето ќе биде предадено на надлежното обвинителство.

Коронавирус