четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 6
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Хроника

Американец уапсен во Струга

Американец уапсен во Струга

На 12.10.2019 во 20,30 часот во Полициска станица Струга, бил лишен од слобода Н.М.(31) од САД поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело,,загрозување на сигурноста’’.

На 12.10.2019 околу 18,00 часот, Н.М. кој бил со здравствени проблеми, насилно влегол во семејната куќа на ул.,,Струшки Кепенци,, и му упатувал закани по животот на неговиот татко М.С.(50) од Струга.

По целосно докумнетирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Парламентарни избори 2020