недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 17
home Хроника

„Алфата“ целосно уништена: Страшна фотографија од кобната сообраќајка на патот Куманово- Паланка

„Алфата“ целосно уништена: Страшна фотографија од кобната сообраќајка на патот Куманово- Паланка
ФОТО: Далибор Н.

Нова страшна сообраќајка со смртни последици во Македонија, објави порталот Скај.

Околу 15,15 часот на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка кај с.Војник, се случила сообраќајна незгода меѓу патничко моторно возилo „Алфа Ромео“ управувано од Н. С. (1991) од с.Марино-Скопје и товарно моторно возило „Сканија“ управувано од Д. А. (1975) од Скопје.

На лице место починал младиот Н.С. Повеќе детали се очекуваат наскоро.

Коронавирус