четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Албански државјанин се повредил во Гостивар, пренесен на Клиника во Скопје

Албански државјанин се повредил во Гостивар, пренесен на Клиника во Скопје

Во Полициска станица Гостивар вчера во 12,15 часот било пријавено дека во Ургентен центар-Гостивар во 12,05 часот бил донесен повреден Љ.Д.(57) од Р.Албанија кој, според пријавеното, со повредите се здобил при изведување градежни работи на ул.„Беличица“.

Тој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициска станица Гостивар.

ЕУРО 2020

Македонија