четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Албански државјанин починал во Струга, познат неговиот идентитет

Албански државјанин починал во Струга, познат неговиот идентитет

Седумдесет и тригодишен маж од Тирана без знаци на живот ноќеска било донесено на Интерното одделение во Општата болница во Струга.

СВР Охрид денеска соопшти дека 10 минути по полноќ од Итната помош на Интерното одделение без значи на живот бил пренесен Ф.С. (73) од Тирана, Албанија.

По извршен лекарски преглед на телото на починатиот не биле забележани траги на насилство

Коронавирус