среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 101
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Хроника

Албански државјанин починал откако на него паднало дрво во струшко Франгово

Албански државјанин починал откако на него паднало дрво во струшко Франгово

Во полицијата вчера е пријавено дека Б.Х. (36) од Албанија починал откако на него паднало дрво во атарот на струшкото село Франгово.

Б.Х. во моментот  на несреќата собирал дрва на местото викано „Гропа“ во атарот на Франгово. Од ударот тој се здобил со повреди во пределот на главата, по што неговите другари го однеле во село Мали Влај, каде медицинска екипа направила обид за реанимација, но не покажувал знаци на живот. Подоцна во Медицинскиот центар Струга била констатирана  смрт.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција.

Коронавирус