среда, 19. јуни 2019. Вести денес: 35
home Хроника

Албански државјани уапсени на граничен премин

Албански државјани уапсени на граничен премин

На 10.04.2019 во 12:50 часот, кај место викано „Кривска крстосница“, полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин и Граничен надзор „Блато“, поради обид за илегално преминување на државната граница од Македонија кон Албанија, ги привеле албанските државјани Е.М.(20) и Ш.М.(56).

Тие биле предадени на инспектор при Регионалниот центар за гранични работи Запад за понатамошна постапка.