понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 153
home Хроника

Албанец уапсен на скопски аеродром, со фалсификат документи глумел Грк

Албанец уапсен на скопски аеродром, со фалсификат документи глумел Грк

На 21.09.2019 година во 07:55 часот на Граничен премин „Меѓународен Аеродром-Скопје“ полициски службеници го привеле Б.Л.(26) од Република Албанија, поради тоа што при проверки било утврдено дека приложил лична карта од Република Грција, која била фалсификувана.

Тој бил предаден на инспектори од Одделот за прекуграничен криминал за понатамошна постапка.

 

Локални избори 2021