недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home Хроника

Албанец уапсен на ГП „Долно Блаце“, бил на листата на барање на Интерпол

Албанец уапсен на ГП „Долно Блаце“, бил на листата на барање на Интерпол

На 08.12.2021 во 04.00 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, при извршена контрола било констатирано дека А.М.(22) од Албанија се наоѓа во евиденцијата со мерка „апси“, по барање на Интерпол Германија.

Лицето е лишено од слобода и предадено во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.