четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хроника

Албанец тешко повреден додека работел во гостиварско

Албанец тешко повреден додека работел во гостиварско

На 09.11.2020 во 14:50 часот во СВР Тетово било пријавено дека, додека изведувал градежни работи во помошна просторија во гостиварски Равен, сопственост на Ш.А.(55) од ова село, С.Г.(36) од Република Албанија се здобил со тешки телесни повреди.

Тој бил пренесен во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус