среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 81
home Хроника

Албанец со фаслификат лична карта пробал да излезе од Македонија

Албанец со фаслификат лична карта пробал да излезе од Македонија

На 19.09.2018 година во 17,50 часот на Граничен премин „Свети Апостол Павле“ – Охрид, за излез од РМ се пријавил да патува Г.Д.(28) од Наполи – Италија, со италијанска лична карта за која било констатирано дека е фалсификат.

Од извршениот преглед на неговиот багаж била пронајдена албанска лична карта на име К.Г.(26) од Тирана – Р.Албанија. Лицето е лишено од слобода и против него е поднесена кривична пријава за сторено кривично дело „Фалсификување исправа“.

Коронавирус