петок, 20. мај 2022. Вести денес: 147
home Хроника

Албанец сакал илегално да влезе во Македонија, веднаш е приведен

Албанец сакал илегално да влезе во Македонија, веднаш е приведен

На 18.04.2019 година во 13:40 часот, поради илегално преминување на државната граница со Република Албанија, на место викано „Шуланска раскрсница“, бил приведен С.П.(38)  од Република Албанија.

Коронавирус