вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 111
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Албанец пронајден мртов во Кавадарци, познат неговиот идентитет

Албанец пронајден мртов во Кавадарци, познат неговиот идентитет

На 05.04.2020 во 12.50 часот во Одделението за внатрешни работи Кавадарци, А.Б.(42) од Кавадарци пријавил дека во куќа на ул.„11-та Бригада“, во соба каде престојувал, го пронашол починат Л.М.(44) од Р.Албанија.

Од лекар од Итна медицинска помош констатирана е смрт без траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ОВР Кавадарци, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Коронавирус