четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 80
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски

home Хроника

Албанец доби кривична пријава поради поседување дрога

Албанец доби кривична пријава поради поседување дрога
фото илустрација

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Т.(39) од Република Албанија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори “.

На 28.02.2021 на магистралниот пат Ростуше-Маврово, на место викано „Жировнички мост“, полициски службеници извршиле преглед кај пријавениот и во возилото „мерцедес’’, во кое бил како сопатник, при што кај Б.Т. пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус