петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 22
home Хроника

Албанец баран во Шпанија, уапсен во Македонија

Албанец баран во Шпанија, уапсен во Македонија

На 05.11.2021 во 12:20 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“, на влез во државата, бил лишен од слобода Л.А. (1991) од Р.Албанија, бидејќи при извршена пасошка контрола било констатирано дека во оперативните евиденции е со мерка „апси“, по барање на Интерпол–Шпанија.

Тој бил предаден на полициски службеници за понатамошна постапка.