петок, 23. јули 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Албанец баран од Интерпол уапсен во Македонија

Албанец баран од Интерпол уапсен во Македонија

На 21.05.2021 во 10.50 часот на Граничен премин „Ќафасан“ од полициски службеници е лишен од слобода Е.Р.(32) од Р.Албанија затоа што при извршена пасошка контрола било констатирано дека истиот евидира на стоп-листа со мерка „апси“ издадена од Интерпол Скопје.

Лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Струга за понатамошна постапка.

Коронавирус