петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 10
home Хроника

Албанец баран од Интерпол уапсен во Македонија

Албанец баран од Интерпол уапсен во Македонија

На 16.05.2022 во 00:45 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, полициски службеници го лишиле од слобода А.Ш.(35) од Република Албанија затоа што при проверка било констатирано дека е евидентиран во службена евиденција со мерка „апси“ по барање од Интерпол – Шведска.

Лицето е предадено во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Коронавирус