среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Албанец баран од Интерпол уапсен при влез во Македонија

Албанец баран од Интерпол уапсен при влез во Македонија

На 06.04.2019 година во 16:00 часот на Граничниот премин Долно Блаце при влез во Македонија од слобода бил лишен А.Е.(24) од Албанија.

А.Е. бил лишен врз основа на барање на СМПС Интерпол-Швајцарија.

Коронавирус