вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 68
home Хроника

Албанец баран од Интерпол уапсен на „Долно Блаце“

Албанец баран од Интерпол уапсен на „Долно Блаце“

На 02.09.2020 во 17:10 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, при пасошка контрола било констатирано дека Х.Л.(29) од Р.Албанија се наоѓа на листата со мерка апси по барање на Интерпол од Швајцарија.

Тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.

Локални избори 2021