сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 116
home Хроника

Албанец баран од Интерпол уапсен на Долно Блаце

Албанец баран од Интерпол уапсен на Долно Блаце

На 16 јануари 2021 во 11:30 часот во Полициската станица за Граничен премин Долно Блаце од слобода бил лишен Г.М.(24) од Република Албанија, по барање на Интерпол.

Тој бил задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

Коронавирус