понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 97
home Хроника

Албанец баран од Интерпол, уапсен на Блаце

Албанец баран од Интерпол, уапсен на Блаце

Вчера во 16:45 часот на Граничен премин „Долно Блаце“ при влез во Македонија, врз основа на телеграма од Интерпол, лишен е од слобода М.Л (33) од Албанија, со албанска патна исправа, информираше денес МВР во полицискиот билтен.

Во  19:45 часот лицето е предадено на УПС од ОАС-СВР Скопје за понатамошна постапка.

Коронавирус