петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

94 санкционирани возачи во Скопје

94 санкционирани возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.10.2021) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 94 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 15 санкции, 13 за возење без возачка дозвола, седум санкции за нерегистрирани возила, три за возење под дејство на алкохол, 25 мерки за непрописно паркирани возила.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Коронавирус