петок, 18. септември 2020. Вести денес: 106
home Хроника

92-годишен дедо прегазен на улица во Скопје

92-годишен дедо прегазен на улица во Скопје

Вчера во 15.10 часот на крстосница од улица „Банско“ и улица „Рилски Конгрес“ во Скопје, патничко возило „даеву матиз“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.И.(52) од Скопје удрило во пешакот С.С.(92) од Скопје.

С.С. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус