четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 42
home Хроника

80 годишен жител на Мирковци заврши на Клинички со тешки повреди

80 годишен жител на Мирковци заврши на Клинички со тешки повреди

Во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во четвртокот со тешки телесни повреди бил донесен Д.Ш.(80) од с.Мирковци, скопско.

Од МВР информираат дека кај нив случајот бил пријавен вчера во 08:37 часот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус