вторник, 11. август 2020. Вести денес: 102
home Хроника

80 годишен кавадарчанец нападнал седум години помлад маж

80 годишен кавадарчанец нападнал седум години помлад маж

Во текот на вчерашниот ден во Полициската станица – Кавадарци било пријавено дека на ул.„Страшо Пинџур“ во Ваташа , М.Ј.(73) физички бил нападнат од Д.Т.(80) од Кавадарци.

За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР – Велес.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус