недела, 19. септември 2021. Вести денес: 66
home Хроника

77 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Куманово

77 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Куманово

Денеска (21.07.) од 12 до 18 часот полициски службеници од СВР Куманово спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Куманово, при што санкционирани се 77 возачи.

-Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Коронавирус