четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 16
home Хроника

704 лица не носеле маски, полицијата им напиша казни

704 лица не носеле маски, полицијата им напиша казни

Во текот на изминатото деноноќие (07/08.10.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 704 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

 

Коронавирус