петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

7-годишно дете нападнато од куче скитник во Злетово

7-годишно дете нападнато од куче скитник во Злетово

На 02.07.2019 година во 22:40 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во Злетово седумгодишно дете од Злетово било каснато од куче скитник во пределот на левата нога.

Коронавирус