вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Хроника

644 санкции за неносење маска

644 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (20/21.12.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 644  прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Коронавирус