понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 59
home Хроника

5-годишно дете каснато од куче скитник во Бутел

5-годишно дете каснато од куче скитник во Бутел

На 21.05.2020 во 11:00 часот во Полициска станица Чаир, З.А.(35) од Скопје пријавил дека на ул.„Боца Иванова“ неговиот 5 годишен син бил каснат од куче скитник.

На 21.05.2020 во 19:00 часот во СВР Скопје, М.С.(61) од Скопје пријавила дека  на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ била касната од куче скитник.